Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Idealne rolety do sypialni — przegląd opcji

Choć na pierwszy rzut oka stanowią tylko dopełnienie aranżacji, w istocie są niezbędnym elementem wystroju każdego pomieszczenia. O czym mowa? O roletach. Jak nie pogubić się w natłoku rodzajów i modeli, by wybrać odpowiednie rolety do sypialni?

Rolety do sypialni — jaki mamy wybór?

Jest kilka rodzajów rolet, które sprawdzą się w sypialni. Mogą to być rolety klasyczne, rzymskie, plisowane, bambusowe bądź rolety dzień i noc. 

Wybór odpowiedniego modelu nie jest wcale taki łatwy, jak to się może wydawać. Roleta pełni bowiem wiele funkcji w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrana stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie aranżacji. Musi to być model, który dopełnia wystrój i harmonizuje z pozostałymi dekoracjami oraz dodatkami. 

Inną, równie istotną, funkcją rolet jest ochrona przed zbyt dużym nasłonecznieniem oraz… przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Szczególnie ważne w przypadku sypialni jest to ostatnie. Nikt nie chce bowiem, aby do wnętrza alkowy zaglądał ktoś obcy.

Rodzaje rolet i ich zastosowanie

Klasyczny model rolety, wykonany z jednobarwnej tkaniny to propozycja dla tradycjonalistów. Sprawdzi się w sypialni, urządzonej w klasycznym stylu. Kolor tkaniny można dobrać do odcienia ścian. Okno może jednak stanowić mocny punkt pomieszczenia, odcinając się kolorystycznie od reszty. 

Rolety bambusowe idealnie sprawdzą się w sypialni, zaaranżowanej w egzotycznym stylu. Świetnie będą współgrać z naturalnymi materiałami w kolorach ziemi. Mają to do siebie, że w subtelny i delikatny sposób wpuszczają światło do wnętrza, jednak nie zaciemniają sypialni w pełni. 

Rolety rzymskie, wykonane z tkaniny o odpowiedniej fakturze i upięciu stanowią swego rodzaju dekoracyjną ozdobę okna i całego pomieszczenia. Pasować będą do sypialni w stylu rustykalnym, klasycznym, chabby chic. Można je regulować, wpuszczając do pomieszczenia pożądaną ilość światła. 

Rolety plisowane to propozycja raczej do nowoczesnych wnętrz. Ich zaletą jest to, że można zmieniać ich umiejscowienie na oknie, chroniąc się tym samym od największego nasłonecznienia. 

Rolety dzień i noc to z kolei innowacyjne rozwiązanie do stylowych i nowoczesnych wnętrz. Łączą w sobie funkcje ochrony z niebanalnym designem. Występują w różnych kolorach, co pozwala dopasować je kolorystycznie do reszty pomieszczenia.

Które rolety wybrać, aby były najbardziej nowoczesne i uniwersalne?

Optymalnym wyborem będą rolety dzień i noc. Ich niewątpliwą zaletą jest zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny, która składa się z naprzemiennie umieszczonych pasów o różnej przepuszczalności światła. Pozwala to na całkowite zaciemnienie sypialni wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Ustawienie rolety w odpowiedni sposób pozwala natomiast wpuścić do pomieszczenia więcej światła.

Dzięki tego typu roletom możemy zrezygnować z firanek i zasłon. Nie trzeba ich bowiem całkowicie zwijać.
Wystarczy przesunąć, by cieszyć się odpowiednim nasłonecznieniem, nie odkrywając jednocześnie całego okna. 

Jednym ruchem można zaciemnić sypialnię bądź też wpuścić do niej światło. Całości dopełnia nowoczesny i ponadczasowy design. 

Bogata gama kolorystyczna, w jakiej występują rolety, pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza. Idealnie nadają się do nowoczesnych pomieszczeń. Wybór modelu w odpowiednim kolorze pozwoli jednak na dopełnienie aranżacji praktycznie w każdym stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *