Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy – efekty

Doświadczasz częstych bóli pleców lub stawów? Cierpisz na wstydliwe dolegliwości, takie jak nietrzymanie moczu po porodzie czy problemy seksualne? Często powyższe problemy spowodowane są osłabionymi mięśniami dna miednicy, które należą do grupy mięśni prążkowych, dlatego często bywają nieaktywizowane na co dzień. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększyć komfort swojego życia oraz utrzymać prawidłową postawę ciała jest trening dna miednicy BeBo. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Trening mięśni dna miednicy – co to takiego?

Trening metodą BeBo ma działanie zarówno terapeutyczne, jak i profilaktyczne i przeznaczony jest dla kobiet oraz mężczyzn. Nie jest to trening wymagający i w dużej mierze opiera się o prawidłowe wykonywanie czynności życia codziennego czy zwiększenie świadomości oraz zmianę codziennych przyzwyczajeń np. poprzez unikanie wzmożonego parcia podczas załatwiania potrzeb w toalecie oraz rezygnację z noszenia obciskających brzuch ubrań.

Trening BeBo® efekty

Stosując trening BeBo® oraz kierując się w codziennym funkcjonowaniu odpowiednimi wskazówkami bardzo szybko możemy liczyć na pierwsze efekty. Przede wszystkim należy do nich ustanie lub znacznie ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem, szczególnie z jego dolną partią. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zwiększą bowiem elastyczność naszemu ciału i odciążą stawy oraz plecy. W zależności od stanu naszego zdrowia trening mięśni dna miednicy może także przyczynić się do pozbycia się problemów związanych z nietrzymaniem moczu bez konieczności podejmowania się operacji. Do efektów regularnego stosowania treningu zaliczyć można również poprawę życia w sferach seksualnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Oczywiście ćwiczenia poskutkują także poprawą ogólnej sylwetki oraz znacznie lepszym samopoczuciem i sprawnością fizyczną. Trening sprawi bowiem, że będziemy znacznie mniej podatni na wszelkie urazy czy też kontuzje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *