Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

5 elementów, które uczynią Twój ogród pięknym

Ogród, tak i dom to miejsce, o które jego użytkownicy bardzo dbają i starają się, by wszystkie jego elementy były eleganckie oraz starannie dobrane. Obecnie, możliwe jest zaaranżowanie ogrodu na wiele sposobów, by było to miejsce klimatyczne i stylowe. Jeżeli jesteśmy na etapie urządzania swoich przestrzeni dookoła domu, ten artykuł może okazać się bardzo przydatny. Oto 5 elementów, które uczynią Twój ogród pięknym. Zapraszam poniżej. 

1. Kora sosnowa

Kora sosnowa to materiał, który często wybierany jest do ogrodów przez ich właścicieli. Kora sosnowa idealnie sprawdza się jako ściółka pod drzewka, krzewy czy rośliny. Powoduje ona ograniczenie parowania wody, zapobiega nadmiernemu wysychaniu gleby oraz uniemożliwia rozwój chwastom. Świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Jej ładna barwa sprawia, iż może to być doskonały element dekoracyjny, który doskonale komponuje się z zieloną roślinnością.

Reklama - Kora sosnowa U Grzegorza

2. Otoczaki

Otoczaki czyli w skrócie drobne, różnokolorowe kamyczki są również chętnie stosowane w ogrodach co np. kora sosnowa. Występuję w tak wielu odmianach, że każdy bez problemu znajdzie idealne kamienie dla siebie. Klienci chętnie stawiają na otoczaki białe, szare, lekko pastelowe lub kolorowe. Dekoratorzy ogrodów chętnie używają tego materiału zarówno jako wyściółki od rośliny i drzewka, jak i dekorację ścieżek oraz miejsca dookoła domu. To również świetna propozycja do zastosowania wokół skalniaków czy oczek wodnych.

3. Grys

Grys to materiał, który idealnie sprawdza się przy tworzeniu ścieżek, podjazdów a nawet do budowy dróg. Występuje w wielu odmianach: grys marmurowy, grys z kamienia naturalnego czy grys serpentynitowy. Jest to materiał, który odporny jest na ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Poza tym, jest bardzo elegancki i stylowe. Odpowiednie jego ułożenie, może nadać bardzo ciekawy i stylowy wygląd przestrzeni wokół domu.

4. Krzewy 

By ogród dobrze się prezentował i zachęcał właścicieli do przebywania w nim, powinno zadbać się o zieleń. Różnorodne krzewy są świetnym rozwiązaniem na upiększenie ogrodu. Są tanie, łatwe w utrzymaniu i doskonale pasują do wyżej wymienionych dodatków.

5. Kwiaty

Nie ma pięknego ogrodu, bez pachnących i pięknych kwiatów. Szczególnie latem. Warto zainwestować więc w dobre odmiany roślin, które uzupełnią ogród oraz nadadzą domowego klimatu.

Jak widać z powyższego, aranżacja klimatycznego ogrodu nie musi być trudna. Wystarczy dobrać odpowiednią roślinność oraz stylowe dekoracje, które sprawią, że całość wraz z domem będzie idealnie się komponować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *