Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wizyty lekarskie w domu – co powinieneś wiedzieć?

Coraz częściej zdarza się tak, iż chorzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do szpitala lub przychodni. Nie pozwala na to ich zły stan zdrowia, nie mają pomocy bliskich, mieszkają za daleko od placówek leczniczych lub wynika to z innych problemów. Również zły stan zdrowia dzieci i osób starszych, nie zawsze pozwala na zabranie takich osób do lekarza. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są wówczas wizyty lekarskie w domu. Co powinno się o nich wiedzieć? Jak wyglądają? Na jaką pomoc można liczyć? Zapraszam poniżej

1. Jak wygląda wizyta lekarza w domu?

Wizyta lekarza w domu pacjenta przypomina wizytę w placówce leczniczej. Po uprzednim wezwaniu telefonicznym, lekarz przyjeżdża do osoby chorej oraz przeprowadza z pacjentem rozmowę mającą charakter wywiadu lekarskiego. Lekarz musi jak najbardziej poznać wszystkie dolegliwości towarzyszące pacjentowi oraz dowiedzieć się jaka jest ich przyczyna, czas trwania a także metody, którymi do tej pory leczył się chory.

2. Niezbędne badania

Kolejno, lekarz przeprowadza komplet potrzebnych badań. Na miejscu u chorego możliwe jest wykonanie następujących badań, dzięki sprzętowi, które Krakowska Grupa Ratownicza posiada. Do takich badań należy np.: badanie EKG, badanie stężenia glukozy we krwi,
badanie ciśnienia, badanie neurologiczne czy badanie pulsoksymetrii krwi i saturacji. W zależności od wyników powyższych badań, lekarz podejmuje decyzję o sposobie leczenia pacjenta, o potrzebie jego hospitalizowania lub o podaniu lub przepisaniu właściwych leków. Zdarza się bowiem tak, iż natychmiastowo należy podać chorej osobie tlen medyczny inhalacyjny, kroplówkę lub inne, niezbędne leki. 

3. Zalety takiej opieki 

Krakowska Grupa Ratownicza to idealne rozwiązanie dla tych chorych, którzy nie są w stanie samodzielnie odwiedzić lekarza lub ich zdrowie na to nie pozwala. Szybki dojazd do pacjenta, fachowa opieka, niezbędny sprzęt oraz sprawna pomoc pozwala pacjentowi poczuć się lepiej oraz dowiedzieć się, jaki jest jego stan zdrowia. Zdarza się tak, iż lekarze podejmują decyzję o hospitalizacji pacjenta. Wówczas bezwzględnie należy zastosować się do zaleceń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *