Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak należy wykonywać peeling?

Peeling to zabieg, który ma na celu usunięcie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Często jest wykonywany w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych, jednak coraz częściej decydujemy się na jego samodzielne zrobienie w domowym zaciszu. Czytając dalej ten artykuł dowiesz się, jak odpowiednio wykonywać peeling.

Dlaczego warto wykonywać peeling?

Korzyści z wykonywania peelingu jest wiele. Jednym z nich jest fakt, że to bardzo dobry sposób aby pobudzić skórę twarzy do działania. Scrub pozwala nam głęboko oczyścić twarz a także pobudzić mikrokrążenie. W czasie wykonywania peelingu ma miejsce także masaż, dzięki któremu nasza skóra zaczyna intensywniej pracować. Tutaj warto zaznaczyć, że peeling nie jest wykonywany tylko jako zabieg na twarz, ale jako pielęgnacja ciała. Szczególnie upodobają go sobie te osoby, które walczą z cellulitem na udach czy pośladkach. Tego rodzaju zabieg jest polecany szczególnie w przypadku występowania trądziku czy przebarwień. Działa bardzo intensywnie na skórę i przygotowuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętaj, żeby po zakończonym zabiegu nałożyć balsam do ciała.

Jak poprawnie wykonać peeling?

Pomimo swoich wspaniałych właściwości, należy pamiętać, aby nie wykonywać peelingu zbyt często. To ile razy w tygodniu wykonasz ten zabieg, zależy od tego jaką masz skórę. Zazwyczaj optymalne jest robienie peelingu 1-2 razy w tygodniu. Jeśli jednak masz co do tego wątpliwości, warto udać się najpierw do dermatologa. W momencie, gdy już wiesz, jak często będziesz wykonywać peeling, pamiętaj aby podczas jego nakładania, nie pocierać mocno skóry. Wykonuj delikatny masaż, tak aby nie uszkodzić powierzchni naskórka. Podczas wykonywania peelingu omijaj okolice oczu, ponieważ tam skóra jest bardzo delikatna i praktycznie pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej. Tak wykonany peeling twarzy warto zakończyć nałożeniem maseczki. Dzięki temu złagodzimy ewentualne zaczerwienienia skóry, odżywimy ją oraz uzupełnimy ewentualne braki wody.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.