Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak dbać codziennie o stopy?

Codzienna troska o stopy obejmuje szereg czynności higienicznych oraz kosmetycznych, które z mniejszym lub większym zaangażowaniem są przez nas wykonywane w naszych własnych domach. Bardzo duże znaczenie dla zachowania dobrego wyglądu jest regularna pielęgnacja stóp, która obejmuje szereg zabiegów i de facto prostych do wykonania czynności. Przedstawimy tutaj, jak powinna wyglądać domowa i jednocześnie profesjonalna pielęgnacja stóp.

Jak dbać codziennie o stopy?

Codzienna troska o stopy jest bardzo prostym działaniem. Wystarczy wyposażyć się w zestaw podstawowych narzędzi i kosmetyków. Dla codziennej pielęgnacji przydadzą się takie akcesoria, jak zestaw pilników, pumeks, komplet nożyczek i innych narzędzi do pielęgnacji paznokci.

Warto regularnie usuwać nadmiar zrogowaciałego naskórka, który gromadzi się przede wszystkim w okolicach pięty, na piętowej powierzchni stopy i w okolicach ścięgna Achillesa. Można to zrobić, mocząc stopy w wodzie z mydłem i solą przez około godziną i usuwając następnie nagromadzony naskórek. Zabieg ten można też wykonać po długiej kąpieli w wannie. Do usuwania naskórka dobrze używać specjalnych pilników, pumeksu. Można również zakupić specjalne skarpetki złuszczające oraz dedykowane kosmetyki do stóp, które zawierają znaczne ilości mocznika. Mocznik penetruje do naskórka, gdzie powoduje jednoczesne napływanie wody i zmiękczanie go.

Oprócz usuwania zrogowaciałego naskórka dobrze zadbać o pobudzenie mikrokrążenia w obrębie skóry stóp. Pomaga w tym prowadzony przez profesjonalistę masaż stóp. Kupując odpowiednie urządzenie masujące, podobny efekt można uzyskać w domu. Należy jednak sprawdzić dokładnie, jakie urządzenia kupić. Gros z nich jest naprawdę bardzo niskiej jakości i nie gwarantuje żadnych istotnych rezultatów.

Pielęgnacja stóp wykonywana w domu to podstawa działania o ładne i zdrowe stopy. Warto wdrożyć proste działania, które mogą zagwarantować komfort i dobry wygląd stóp. Procedury wykonywane we własnym zakresie nie są kosztowne, bardzo czasochłonne, a ich efekty są porównywalne z gabinetami podologicznymi.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.