Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

3 pomysły na zmianę wyglądu Twojego pokoju

Niezależnie od tego, czy właśnie meblujemy swój pokój, czy urządzamy gruntowny remont, warto coś zmienić w swoim dotychczasowym wystroju. Aby pokój był jeszcze przytulniejszy i lepiej wykończony, potrzebne są zmiany – ci, którzy podążają za najnowszymi trendami, dobrze o tym wiedzą. Czasem nawet niewielka zmiana, może zdecydowanie poprawić efekt wizualny mieszkania. Od czego więc zacząć? Warto kierować się kilkoma pomysłami:

  1. Czas na zmiany – po prostu coś zmień. Nie ważne czy to będzie nowa, osobliwa poduszka, narzuta na łóżko z przyjemnego materiału, czy po prostu nowe firanki. Czasem warto zastanowić się, czego w naszym wystroju brakuje. Może na pustą podłogę przydałby się dywan? Miękki, wzorzysty dywan, doda uroku większości wnętrz. Puste dotychczas ściany można zapełnić rozmaitymi ramkami ze zdjęciami lub grafikami. Takie drobne dodatki zawsze dodają uroku.
  2. Ściany to ważna sprawa, czyli czas na malowanie. Jeśli przy remoncie i odsuwaniu mebli zauważyłeś zabrudzenia i popękania na ścianie, to znak, że trzeba odświeżyć ściany. Kto jednak powiedział, że trzeba je malować na taki sam kolor? Można coś zmienić i zdecydować się na nowy kolor. Od zawsze w modzie są beże i szarości, w wybranym kolorze można pomalować całe pomieszczenie, albo tylko jedną ścianę. Wiele osób decyduje się też na bardziej skomplikowane wzory, choćby paski – bardzo dobrze prezentują się w większości wystrojów.
  3. Fototapeta znów w modzie? Może się to wydawać dziwne, ale tak. Fotoobraz znów wraca do łask, głównie ze względu na coraz nowocześniejsze techniki drukowania. Dodatkowo można samemu zaprojektować swoją własną fototapetę. Obecnie fototapety drukowane są na przeróżnych materiałach, choćby na folii samoprzylepnej, czy nawet na papierze. Zaletą fototapety jest przede wszystkim to, że doskonale maskuje wszelkie nierówności na ścianie. Fototapeta na ścianę nadaje się dla osób kreatywnych, chcących mieć coś oryginalnego w swoim domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *