Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

3 cechy idealnego ekspresu do kawy dla punktu gastronomicznego

Ekspres do kawy to w dzisiejszych czasach w lokalach gastronomicznych konieczność. Kawa jest napojem pijanym bardzo chętnie przez bardzo dużą część społeczeństwa i minęły czasy, kiedy można było ją serwować nie posiadając odpowiedniego do tego urządzenia. Na rynku obecne są przeznaczone do gastronomii ekspresy do kawy różnego rodzaju. Jaki ekspres wybrać i czym się kierować kupując? Trzy cechy idealnego ekspresu do kawy.

Jakość ekspresu

Ekspres do kawy dla punktu gastronomicznego powinien cechować się przede wszystkim wysoką jakością. Jak pokazuje doświadczenie właścicieli lokali jakość ekspresu przekłada się w bardzo dużym stopniu na smak przygotowywanej w nim kawy. Istnieje ogromna różnica pomiędzy ekspresami profesjonalnymi, a przeznaczonymi do domu. Jest to właśnie jakość wykonania, użyte materiały i rozwiązania techniczne w ekspresie, które finalnie składają się na smak kawy. Jeżeli zatem właściciel lokalu celuje w kawę o wysokich walorach smakowych, powinien zadbać o odpowiednio certyfikowany i spełniający standardy ekspres wysokiej jakości.

Prostota ekspresu lub automatyzacja

Wysokiej jakości ekspres do kawy nie musi być przy tym bardzo skomplikowany. W niektórych lokalach wręcz polecane są ekspresy bardzo proste, które do zaparzenia kawy wymagają, aby obsługujący je pracownik wykonał kilka czynności. Świeżo mielona na oczach klienta i umieszczana w ekspresie kawa, czy osobno spieniane mleko – mieszane z kawą już po nalaniu jej do filiżanki – wszystko to może być bardzo na miejscu w małej, stylowej kawiarni. W lokalach gdzie kawa nie jest najważniejszym punktem programu, a oprócz jakości liczy się szybkość, poleca się ekspresy w pełni zautomatyzowane.

Polecamy: Ekspresy do kawy - Najlepsza-kawa

Wygląd ekspresu

W serwujących kawę lokalach istotną cechą ekspresu jest również jego wygląd. Robiący wrażenie ekspres skutecznie przyciąga uwagę klientów – tym bardziej, że urządzenia te usytuowane są zazwyczaj na widoku. Estetycznie wykonane ekspresy, w których wyeksponowany jest pełen błyszczących, miedzianych rurek mechanizm skutecznie przyciągają wzrok i zachęcają do zamówienia kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *