Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Urządzenie do osłuchiwania pacjentów

Urządzenia do osłuchiwania są znane światu już od jakiegoś czasu. Dzięki stetoskopom zostało wyleczonych wiele osób potrzebujących. David Littmann, gdy wynalazł to urządzenie nie był świadomy tego, że będzie ono aż tak ważne.

Każda jedna wizyta lekarska zwykle zaczyna się od osłuchania klatki piersiowej. Lekarz za pomocą stetoskopu osłuchuje pacjenta po to, aby wykryć szumy w oskrzelach, płucach, czy jamie brzusznej. Stetoskop daje możliwość dobrego zdiagnozowania chorób płuc oraz układu pokarmowego, a zwłaszcza jamy brzusznej. Niegdyś wyglądały one bardzo prymitywnie. Stetoskop składał się z drewnianej rurki oraz końcówki na kształt dzisiejszej głowicy. Lekarz przykładał ucho do rury i wsłuchiwał się w dźwięki z wnętrza organizmu.

Obecnie stetoskopy są znacznie bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Najnowocześniejsze z nich są elektroniczne. Nowe stetoskopy posiadają system redukcji szumów, który doskonale się sprawdza w zatłoczonych przychodniach. Lekarz musi mieć możliwość perfekcyjnego zdiagnozowania choroby, a to umożliwia tylko i wyłącznie dobry stetoskop.

Najlepsze urządzenia osłuchujące produkowane są przez firmę Littmann. Stetoskopy tego typu można kupić w wielu sklepach internetowych. Jednym z najlepszych na polskim rynku jest Farmedica. To doskonały sklep internetowy mieszczący się w Warszawie. Hurtownia sprzętu medycznego jest przez wszystkich zorientowanych świetnie znana.