Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Trendy 2019 w wystroju wnętrz

Wielu z nas przy urządzaniu swoich wnętrz korzysta z inspiracji znalezionych w magazynach wnętrzarskich oraz pomysłów projektantów i dekoratorów wnętrz, zamieszczonych w internecie i portalach społecznościowych. Jeżeli jesteś na etapie urządzania lub zmiany swojego mieszkania, domu lub biura – ten artykuł jest zdecydowanie skierowany do Ciebie. Poznaj, jakie trendy wnętrzarskie będą dominować w 2019 r.

Po pierwsze – styl afrykański

Afrykańskie motywy i wzory na dobre zadomowiły się w modzie. Teraz czas, by zawitały do naszych pomieszczeń. Etniczne wzory, motywy zwierzęce, kolory ziemi, a także meble afrykańskie i dodatki zaczerpnięte niczym z egzotycznych domów są niezwykle klimatyczne i sprzyjają relaksowi. To styl, który jest konkretny i nadaje pomieszczeniu zdecydowanego charakteru.

Po drugie – co warto mieć w swoim domu?

By nasze wnętrza prezentowały się zgodnie z aktualnymi trendami, warto uzupełnić je o kilka elementów, które całkowicie je odmienią i nadadzą im widocznego pazura. Nasze salony, sypialnie i kuchnie warto uzupełnić o meble, stoły, krzesła i lampy w subtelnych, stonowanych kolorach pustyni. Dominują więc barwy jasne, beżowe, piaskowe, które świetnie łączą się ze złotym, czerwienią, pomarańczą czy zielenią. Dodatkowo, świetnym pomysłem są stylizowane dodatki w postaci poduszek lub dywanów z motywami zwierzęcymi (np. panterka, zebra, gepard), rattanowe i bambusowe ozdoby, wszelkie pamiątki z afrykańskich podróży takie jak: maski afrykańskie czy różnego rodzaju sztuka afrykańska, która jest niezwykle cenną i wyjątkową ozdobą.

Po trzecie – ciepło, przytulnie i energicznie

Taka afrykańska egzotyka w naszym domu sprawi, że pomieszczenia staną się cieplejsze, przytulniejsze oraz zawita do nich nowa, żywsza energia. Już nawet niewielkie elementy w postaci zestawu filiżanek czy zastawy jadalnej, które przypominają wzory afrykańskie stworzy wyjątkową atmosferę w domu. Co ważne, sklepy meblowe oraz internet kipi od różnego rodzaju dodatków, które świetnie odnajdą się w tym stylu. Warto na spokojnie poszukać elementów, które sprawią, że choć przez chwilę poczujemy się jak w kolorowej i tętniącej życiem Afryce.

Sklep Afrykański

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *