Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Tradycyjna i zdrowa kuchnia – gdzie warto zjeść w Krakowie

Całodzienne zwiedzanie Miasta Królów warto zakończyć przepysznym i zdrowym posiłkiem. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami kuchni staropolskiej, czy jej bardziej odchudzonej odmiany – w restauracji „Pod Baranem” każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Jedzenie w Krakowie znaleźć można na każdym rogu, jednak tak świetnie przyrządzonych jak „Pod Baranem” potraw na próżno szukać również w otaczających Kraków miastach. Restauracja polecana jest również dla wegetarian oraz osób borykających się z nietolerancją glutenu. Brak chemicznych polepszaczy smaku, a także zbędnych udziwnień plasuje te kuchnię jako przyjazną rodzinom z dziećmi.

Najważniejsze w restauracji są jednak same potrawy. Już od kilkudziesięciu lat pod okiem Mistrza Jana Barana kucharze karmią turystów i mieszkańców Krakowa. Przygotowane przez nich dania to majstersztyk w każdym tego słowa znaczeniu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dania te są przyrządzane według starych receptur i nie są w żaden sposób ulepszane – staropolska kuchnia rządzi restauracją „Pod Baranem”.

Swoją wizytę warto rozpocząć od zaostrzających smak przekąsek. W zimne dni idealnym wyborem będą krakowskie flaczki, a także śledź po krakowsku. Osoby żądne nowych smaków zakosztować mogą maczanki krakowskiej. Zupy takie jak barszcz czerwony z kołdunami, zupa gulaszowa, czy krem z borowików w chlebie świetnie zapełnią zmarznięty żołądek. Na wspomnienie zasługuje również cebulowa po królewsku, gotowana według tajnej receptury szefa kuchni. Po zakąsce i zupie przychodzi zazwyczaj czas na główne danie. W lokalu zjeść można prawie każdy rodzaj mięsa, co jest jego niewątpliwą zaletą. Swoje podniebienie uraczą tutaj zarówno fani cielęciny, wołowiny, jak i dziczyzny i mięsa z sarny.

Wizyta w Krakowie zawsze rozpoczyna się i kończy od poszukiwania restauracji serwującej pyszne i charakteryzujące się odpowiednią ceną jedzenie. Polecane restauracje w Krakowie zazwyczaj zlokalizowane są w okolicy ścisłego Rynku, jednak warto przejść kilka kroków na ulicę Świętej Gertrudy 21 by rozsmakować się w krakowskiej, pysznej kuchni.

Restauracja Pod Baranem w Krakowie

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.