Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Śląsk – region turystycznych możliwości

Śląsk większości z nas kojarzy się jedynie z poprzemysłowym krajobrazem, który przez dziesięciolecia ulegał degradacji. Taki wizerunek Śląska przechodzi jednak do historii i niemal na każdym kroku możemy spotkać się z kreatywnym wykorzystaniem możliwości, jakie daje ten region – począwszy od muzeów i galerii powstających w starych szybach górniczych, a skończywszy na eksponowaniu piękna architektury takich dzielnic Katowic jak Nikiszowiec i Giszowiec. Co warto odwiedzić na Śląsku? Co można zobaczyć będąc w większej grupie?

Przygodę ze Śląskiem warto zacząć od zorganizowania dobrego przewoźnika, a tym samym najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest grupowa wycieczka. W ten sposób obniżmy nie tylko koszty samego transportu, ale również otrzymamy niższe ceny biletów wstępów do niemal wszystkich biletowanych na Śląsku atrakcji. Wybierając jednak dobrego przewoźnika pamiętajmy o tym, że przewóz osób czy też transport osób, jak są dość często reklamowane usługi, musi być świadczony przez licencjonowanych przewoźników dających nam gwarancję profesjonalizmu.

Dzielnice Katowic – Nikiszowiec i Giszowiec

Katowice kuszą nie tylko najszybciej rozwijającą się architekturą i licznymi widowiskami w Spodku, ale również starymi górniczymi dzielnicami – Giszowcem i Nikiszowcem. Odwiedzając je można chociaż na chwilę zapomnieć o reszcie świata i przenieść się do czasów, kiedy to węgiel był polskim złotem, a całe osiedla zamieszkiwane były przez górników i ich rodziny.

Pszczyna

Dla fanów zabytkowej architektury ciekawym obiektem może być również muzeum zamkowe w Pszczynie będące de facto magnacką rezydencją. Obecnie zachwyca ona nie tylko swoją architekturą i otaczającym ją ogrodem, ale również zachowanym wyposażeniem – rezydencja jako jedna z nielicznych uniknęła dewastacji podczas II wojny światowej.

Podsumowując, Śląsk jest ciekawym miejscem na rodzinne wycieczki, jednak ze względu na dość duże odległości pomiędzy kolejnymi miejscami wartymi odwiedzenia, warto postawić na wycieczki grupowe odciążające nasz rodzinny budżet.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.