Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Przepis na dobrą dietę oczyszczającą organizm

Każdego dnia w organizmie kumulujemy toksyny i zanieczyszczenia. To właśnie one mają znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Szukasz przepisu na dobrą dietę oczyszczającą organizm? Znajdziesz ją poniżej.

Możesz zastanawiać się, czy i dlatego powinnaś stosować dietę oczyszczająca organizm. Czy taka rzeczywiście jest ci potrzebna? Okazuje się, że tak. Możesz odżywiać się zdrowo – jeść dużo warzyw i owoców, ale nawet one są zanieczyszczone. Pamiętaj, że wszystkie uprawy spryskuje się pestycydami, których skład jest tak opracowany, aby nie były zmywane z powierzchni warzyw i owoców np. przez deszcz. Rezultat? Nawet ich umycie przed spożyciem nie gwarantuje pozbycia się pestycydów.

Do powyższego trzeba jeszcze dodać skażone powietrze i wodę. Spaliny przedostają się nie tylko do powietrza, którym oddychamy, lecz także wody. A im więcej dostarczamy ich do organizmu, tym gorzej możemy się czuć.

Po co mi dieta oczyszczająca organizm?

Dzięki diecie oczyszczającej organizm, pozbędziesz się zalegających w organizmie toksyn i innych zanieczyszczeń mających wpływ na samopoczucie i rozwój wielu chorób. Aby jednak taka dieta była skuteczna, przed jej rozpoczęciem powinieneś uwzględnić swój wiek i stan zdrowia, a także zwrócić uwagę na porę roku.

Jeżeli chodzi o wiek, to dieta oczyszczająca organizm jest przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych – nie powinny z niej korzystać dzieci. Jeżeli taką dietę chce wdrożyć kobieta w ciąży, niezbędne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę. Bezwzględnie również każda osoba zainteresowana przeprowadzenie diety oczyszczającej organizm powinna zgłosić się do lekarza ogólnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i analizie wyników badań, będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy nie ma przeciwwskazań, aby wdrożyć taką dietę.

Pozostaje jeszcze kwestia pory roku. Latem łatwiej o świeże warzywa i owoce, a ich wybór jest większy, bo pojawiają się owoce sezonowe. Dobrze zatem zaplanować przeprowadzenie takiej diety w okresie wiosennym lub letnim.

Przykładowo dieta oczyszczająca organizm

Jeżeli chcesz oczyścić organizm z toksyn i innych zanieczyszczeń, wcale nie musisz udawać się do dietetyczki, możesz skorzystać z poniższych wskazówek i samodzielnie opracować dietę. Wystarczy, że będziesz przestrzegać pewnym zasad, a dokładniej będziesz przygotowywać posiłki, korzystając z konkretnych produktów.

Stosowanie jakich diet oczyszczających proponują specjaliści?

Oto przykładowe:

  • Owocowo-warzywna – polega na spożywaniu głównie surowych i gotowanych lub pieczonych owoców i warzyw. Konieczne jest zatem wyeliminowanie zbóż, mięsa i przetworów mlecznych. Jeżeli chodzi o napoje, to – poza wodą – zaleca się przygotowywanie ziołowych herbatek;
  • Ryżowa – posiłki przygotowujesz na bazie ryżu z warzywami. Dozwolone są również owoce. Jeżeli chodzi o ryż, to najlepiej, abyś wybrała ryż brązowy, bo jest on bardziej wartościowy niż biały. Pić powinieneś wodę i herbatki ziołowe;
  • Sokowa – polega na spożywaniu wyłącznie soków z warzyw i owoców. Odmiana tej diety dopuszcza również przygotowywanie pożywnych koktajli na bazie mleka i jogurtu naturalnego. Soki lub koktajle najlepiej przygotowywać z owoców cytrusowych i jabłek. W przypadku soków warzywnych najzdrowsze są te zielone. Dopuszcza się również spożywanie soku z kiszonej kapusty lub ogórków.

Ile powinna trwać dieta oczyszczająca organizm?

Przestawienie się na dietę oczyszczającą organizm wcale nie jest takie proste zwłaszcza, jeżeli dotychczas w twoim jadłospisie można było znaleźć wiele niezdrowych produktów, np. słodycze czy słone przekąski. Optymalny czas trwania diety oczyszczającej organizm to 14 dni. Po upływie dwóch tygodni powinieneś poczuć się znacznie lepiej, mieć więcej energii i siły do działa. To będzie też znak, że dieta była skuteczna.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.