Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Najlepsze naturalne suplementy diety

W ostatnim czasie suplementy diety stały się tak popularne, że chyba nie ma osoby, która by o nich nie słyszała. W dobie przetworzonej żywności oraz stresogennego trybu życia zażywanie naturalnych suplementów diety jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ regulują one niedobory różnych potrzebnych substancji.

Naturalne suplementy diety

Rynek oferuje nam różnego rodzaju suplementy. Jedne przyjmuje się w celu uzupełnienia witamin, mikro- i makroelementów, inne poprawiają samopoczucie, mają też działanie prozdrowotne lub zwiększają metabolizm albo hamują uczucie głodu. Są też takie, które hamują wchłanianie cukrów i tłuszczów, przez co łatwiej jest nam nie sięgać po coś słodkiego, kiedy jesteśmy na diecie. Warto więc poznać, które naturalne suplementy diety najlepiej przyjmować, bo wybór jest ogromny.

Witamina D3

Witamina D3 (znana też jako cholekalcyferol) naturalnie występuje w organizmach zwierzęcych. Witamina D3 ma największe znaczenie dla człowieka, ponieważ powstaje w skórze pod wpływem działania światła słonecznego. To właśnie po ekspozycji na światło, w naskórku dochodzi do szeregu przemian chemicznych, które doprowadzają do powstania witaminy D3. Często jednak diagnozuje się niedobory witaminy D3 w naszej populacji (szczególnie w miejscach z mała ilości słonecznych dni), stąd tak ważne jest jej przyjmowanie w postaci suplementów. Niedobór witaminy D3 prowadzi do wielu poważnych zaburzeń, w tym wchłaniania wapnia i fosforu (odpowiedzialnych za gospodarkę hormonalną organizmu, mocne kości i zęby i wiele innych).

Witamina C100

Witamina C (kwas askorbinowy) ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Stosowana jest w postaci suplementów w celu zwiększenia odporności organizmu. Niedobór witaminy C może prowadzić do osłabienia naczyń włosowatych, a także do rozwoju niedokrwistości, ponieważ witamina C zwiększa wchłanianie żelaza. Zbyt mała ilość może też przyczynić się do rozwoju szkorbutu, czy innych chorób (np. astmy lub zmian w kościach i chrząstkach).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *