Zaczerwienie skóry i miejscowe zmiany naczyniowe to problem kosmetyczny, ale również medyczny, ponieważ świadczy o zaburzeniach krążenia. Niestety szczególnie naczynka na twarzy doskwierają, są bardzo widoczne. Dodatkowo osoby, które się z nimi zmagają muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się i spożywanie alkoholu. Na szczęście laserowe zamykanie naczynek to zabieg bardzo skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny. Efekty są natomiast szybkie i trwałe. Medycyna estetyczna sprosta dziś najbardziej wymagającym klientom.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Laser, a raczej jego energia świetlna wnika w głąb uszkodzonych żył. W ten sposób woda z krwi uszkodzonej żyły odparowuje, a co za tym idzie, ścianki żyły się rozpadają i zostają wchłonięte przez organizm. To wszystko – problematyczne naczynka znikają w mgnieniu oka.
Przeciwwskazania – kto nie powinien wykonywać tego zabiegu?
Po pierwsze zabiegu nie można wykonywać podczas ciąży. Aż miesiąc przed zabiegiem nie należy się opalać. Innymi przeciwwskazaniami są:
- aktywna opryszczka
- padaczka
- łuszczyca
- leki oraz zioła światło-uczulające
- skłonność do przebarwień
Zalecenia przed i po zabiegu
Na cztery tygodnie przed zabiegiem nie można narażać ciała na promieniowanie UV, natomiast na 14 dni przed zabiegiem należy odstawić samoopalacze. Przed samym zabiegiem nie wolno stosować leków rozrzedzających krew oraz trzeba zadbać o to, by skóra była czysta (nie należy nakładać na nią nawet kremu). Warto pić duże ilości wody. Również po zabiegu przez miesiąc musimy odpuścić sobie kąpiele słoneczne i korzystanie z solarium oraz sauny. Przed wyjściem na zewnątrz trzeba zadbać o skórę i nałożyć na nią kremy z wysokim filtrem. Zalecane jest również unikanie po zabiegu skrajnych temperatur, czyli nie tylko intensywnego słońca, ale również mrozu. Warto z tych powodów dokładnie przemyśleć datę wykonania zabiegu.
Czy efekty po zabiegu są natychmiastowe i trwałe?
Na efekty trzeba mimo wszystko trochę poczekać. Najpierw zmiany ulegają zblednięciu, a dopiero potem całkowicie zanikają. Efektu końcowego możemy się spodziewać maksymalnie po upłynięciu dwóch tygodni. Czasami zabieg trzeba powtórzyć – jest to kwestia indywidualna i zależy od rozległości zmian.