Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Kiedy warto sprzedać używany samochód?

Zmiana samochodu na nowy to naturalny proces, który ma miejsce co kilka lub kilkanaście lat. Składa się na to wiele czynników i najczęściej sprzedajemy nasze ukochane auto dlatego, że po prostu mamy ochotę na nowy pojazd, który upatrzyliśmy sobie w telewizji bądź internecie. Często również powodem zmiany może być fakt, że auto zaczyna się psuć i musimy do niego coraz więcej dokładać. Wtedy nachodzi nas myśl, że może to być ostatnia okazja do sprzedania auta i zarobienia na nim sensownych pieniędzy.

Sprzedaż używanego auta

Oczywiście powinniśmy powiedzieć o wszystkich usterkach, które zostały przez nas w ostatnim czasie naprawione, tak aby kupująca od nas auto osoba nie miała do nas już po kilku dniach dużych pretensji. Zdarzały się już niejednokrotnie takie sytuacje, że osoba kupująca używany samochód pozywała jego poprzedniego właściciela za to, że ten zataił mnóstwo usterek, które wyszły dopiero na jaw po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Warto być uczciwą osobą i zachować się więc wobec nabywcy na wysokim poziomie.

Kasacja pojazdu

Niestety często przegapiamy moment, w którym możemy jeszcze cokolwiek zarobić na naszym aucie i dochodzimy do wniosku, że częste naprawy zupełnie nam się nie opłacają. Wtedy jedną z opcji, które się przed nami otwierają jest oddanie samochodu na tak zwany złom i jego natychmiastowa kasacja. W zależności od tego jakiej klasy i jakości było to auto otrzymamy za nie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Auto szrot

Auto szroty to miejsca, w których możemy znaleźć mnóstwo starych samochodów, a także tych po różnego rodzaju wypadkach. Na auto szrotach dostaniemy także pieniądze za oddane auto, co często dużo bardziej się opłaca, niż dokładanie do jego naprawy kiedy sprzedaż jest już nieopłacalna. Wiele osób szuka w takich miejscach części do swojego samochodu, aby nie musieć kupować ich w oryginalnym sklepie i móc zaoszczędzić nieco oszczędności. Kierowcy starają się więc kombinować ile są w stanie, żeby nie przepłacać i na takich miejscach jak szroty samochodowe można zawsze dobić pewnego interesu. Warto jednak sprzedać stare auto zanim pokryje go z każdej strony rdza i nie będzie się ono nadawać do użytku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *