Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w poradni rehabilitacyjnej?

Urazy czy wypadki często są przyczyną dalszych problemów ze zdrowiem. Istotna jest prewencja i edukacja zdrowotna, a także opieka specjalistów i ich współpraca z pacjentami. Często potrzebne są regularne ćwiczenia oraz zabiegi, które przynoszą ulgę, a także pomagają w powrocie do zdrowia. Rehabilitacja zazwyczaj trwa minimum kilka tygodni, ale jej dokładny czas zależy od zaleceń jak postępów w trakcie leczenia. Wiele osób przed pierwszym zabiegiem odczuwa stres z powodu nowej sytuacji, choć zupełnie niesłusznie.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się między innymi kontynuacją leczenia poszpitalnego. Choć wiele osób posiada skierowanie od swojego lekarza, coraz częściej osoby wymagające zabiegów udają się tam prywatnie. Niezależnie od posiadanego skierowania, powinniśmy mieć ze sobą aktualne wyniki badań oraz zalecenia od lekarza. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu, który pozwoli ustalić cel zabiegów i określić ich przebieg. Rehabilitant dobiera indywidualnie ćwiczenia na podstawie badań jak i rozmowy z pacjentem.

Jakie ubrania i przybory są potrzebne?

Warto przygotować sportowe ubranie, które jest swobodne i nie krępuje ruchów oraz wygodne buty. W przypadku hydroterapii powinniśmy zabrać strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Niektóre zabiegi mogą być męczące, dlatego wiele osób zabiera ze sobą przybory toaletowe by odświeżyć się po ćwiczeniach.

Jeśli czekamy na masaż leczniczy wybierzmy schludną bieliznę. Kobiety w tym przypadku nie powinny zakładać sportowych staników, zwykły biustonosz można rozpiąć podczas masażu, gdy leży się na plecach. Zawsze odkryta jest tylko ta część ciała, która jest masowana, dlatego nie musimy obawiać się nagości. Należy też zdjąć biżuterię, która mogłaby przeszkadzać podczas wykonywania ćwiczeń, a także jest przeciwwskazaniem do magnetoterapii.

Niezwykle ważną rolę odgrywa nawodnienie organizmu – najlepiej wziąć ze sobą butelkę wody, zwłaszcza jeśli to rehabilitacja po poważnym zabiegu chirurgicznym czy wypadku.

Centrum rehabilitacji Open Medical

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *