Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Gdzie dobrze zjeść? Trzy polecane restauracje w Krakowie

Kraków co roku przyciąga wielu turystów z całego świata oraz wszystkich zakątków Polski. To miasto które warto odwiedzić dla zabytków, zapierającej dech w piersiach architektury połączonej z nowoczesnością oraz wielu odbywających się wydarzeń kulturalnych – każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Po zwiedzaniu warto odpocząć na chwilę i zjeść dobry posiłek w miłej atmosferze.

Gdzie dobrze zjeść w Krakowie?

Pierwszą polecaną restauracją jest Kogel Mogel, położony blisko Bazyliki Mariackiej, na ulicy Siennej. To miejsce serwujące tradycyjną polską kuchnię, choć w odświeżonych wersjach. Atutem miejsca są komfortowe, przestronne miejsca, szeroki wybór win oraz muzyka na żywo. W menu można znaleźć przystawki takie jak tatar czy krokiety, dania główne z gęsiny i ryb, a także steki oraz pierogi. Wysoka jakość posiłków połączona jest z miłym dla oka wnętrzem.

Drugim wyborem jest Restauracja Pod Baranem, zlokalizowana na ulicy św. Gertrudy, tuż obok Wawelu. Specjalizacją jest kuchnia polska z wpływami europejskich smaków, można znaleźć tradycyjne dla Krakowa dania takie jak maczanka czy żurek po krakowsku, a także skosztować wielu rodzajów mięs. Dla wegetarian przygotowane jest oddzielne bogate menu, podobnie jak i szeroki wybór dań bezglutenowych. Przyjemne wnętrza oraz wysoka dbałość o jakość posiłków zaowocowały prestiżowym wyróżnieniem dla tej restauracji – poleceniem w przewodniku Michelin, który jest wyznacznikiem dobrego smaku.

Trzecim polecanym miejscem jest restauracja Szalone Widelce, która znajduje się przy ulicy Szpitalnej, blisko Bramy Floriańskiej. Polskie menu wzbogacone jest o włoskie dania oraz europejskie wpływy, można zjeść tam zarówno golonkę, żeberka czy szeroki wybór makaronów z sosami. Na specjalną uwagę zasługują dania z kaczką oraz specjalny wybór dań przeznaczonych dla najmłodszych. Wnętrze utrzymane jest w nowoczesnym i jasnym stylu, w którym można odpocząć jak i znaleźć dobre jedzenie.

Trzy wyżej wymienione i polecane restauracje w Krakowie są bez wątpienia świetnym wyborem na posiłek dla rodziny jak i we dwoje, w dobrych lokalizacjach. To miejsca, które słyną z wysokiej jakości posiłków, co w przypadku Pod Baranem zostało potwierdzone przez przewodnik Michelin, a na uwagę tej restauracji zasługuje również wybór dań bez glutenu. W przypadku ochoty na kuchnię włoską można zarekomendować Szalone Widelce, zaś dla dobrego wyboru win warto wybrać Kogel Mogel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *