Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Bolesny bark? Rehabilitacja Ci pomoże!

Nasze stawy to dobrze skonstruowany mechanizm, który pomaga nam się przemieszczać i wykonywać podstawowe czynności domowe. Jednak i w nim czasem zdarzają się zgrzyty, no bo bolący bark to nic przyjemnego. Na szczęście w jego leczeniu pomocne są środki przeciwbólowe i rehabilitacja ortopedyczna.

Jakie są objawy bolesnego barku?

Po pierwsze to ogromny ból w ramieniu, który promieniuje, aż do szyi. Po drugie to niemożność ruszania stawem barkowym i przykurcze mięśni, które sprawiają, że trzeba oszczędzać chorą rękę. Po trzecie to obrzęki i zaczerwienienia stawu barkowego utrzymujące się nawet przez kilkanaście dni. Po czwarte to stopniowe osłabienie siły mięśniowej ręki, w której doszło do uszkodzenia obręczy barkowej.

Jak wygląda leczenie tego schorzenia?

W tym przypadku kluczową rolę odgrywa czas, bo szybko postawiona diagnoza połączona z natychmiastowym leczeniem może w całości wygasić toczący się stan zapalny stawu barkowego. Rehabilitacja bolesnego barku powinna rozpocząć się od delikatnych ćwiczeń, które delikatnie rozluźnią staw i poprawią jego ruchomość. Równie pozytywne skutki dla nadwyrężonego barku przyniosą zabiegi fizykoterapii. One nie tylko schłodzą staw, ale pomogą mu w regeneracji nadwyrężonych mięśni. Rehabilitacja ortopedyczna z kolei zapobiegnie najgorszemu, czyli przymusowej interwencji chirurgicznej. Nie można absolutnie lekceważyć problemu bolącego barku, bo to może grozić trwałym kalectwem, a tego nikt by nie chciał.

Gdzie można skorzystać z zabiegów fizykoterapii?

W naszym kraju jest sporo placówek medycznych, które świadczą tego typu usługi, jednak najlepsze recenzje zbiera krakowska klinika OpenMedical. Dysponuje ona szeroką gamą zabiegów, które leczą zespół bolącego barku. Są wśród nich lecznicze masaże, krioterapia, jontoforeza i ultradźwięki.

Poza tym OpenMedical chlubi się tym, iż ma najlepszy sprzęt do przeprowadzania badań pod kątem chorób o podłożu reumatycznym i urazowym oraz specjalistów- ortopedów, którzy są autorytetami medycznymi w kwestii leczenia zespołu bolącego barku. Zaletą OpenMedical jest również to, iż nie odmawia pacjentom spoza Krakowa, a lista oczekujących na zabiegi pacjentów jest stosunkowo krótka, gdyż są one realizowane najszybciej, jak to tylko możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *