Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

TOP 3 kursów dla trenerów personalnych i instruktorów fitness

Moda na sport nie przyszła nagle, ale nagle pochłonęła rzesze zainteresowanych nią osób, które chcą dobrze wyglądać i zdrowo się czuć, lecz nie wiedzą jak się za to zabrać i jak ćwiczyć. Popularność aktywnego trybu życia i spędzania czasu na siłowni umocniła rynkową pozycję trenerów personalnych i fitness, którzy są obecnie bardzo poszukiwani. Czy aby stać się przewodnikiem drugiego człowieka w drodze do pożądanej sylwetki, wystarczą podstawowe kursy dla trenerów personalnych? Jakie warsztaty doszkalające powinien przejść uznany mentor? Które z nich są najważniejsze?

TOPowa 3. kursów dla trenerów personalnych

Popularna, ale wiarygodna fraza to: „być cenionym w branży”. Pasja do sportu jest jednym, nienaganna sylwetka będąca wizytówką „firmy” to drugie, ale liczą się także kwalifikacje. TOP 3 kursów dla trenerów personalnych to:

  1. Dietetyka sportowa – funkcja, która ma być kluczem do pięknej figury i zdrowia, mówi, że ruch jest ważny, ale istotna jest także dieta. Chcąc uszczęśliwiać ludzi i świadczyć pełen pakiet wiedzy w zakresie dążenia do wymarzonej sylwetki, warto posiadać kwalifikacje dotyczące odżywiania. Okazuje się to przydatne zwłaszcza wśród tych osób, które szukają pomocy w suplementach diety lub odżywkach dla sportowców.
  2. Kurs BeBo®, czyli trening mięśni dna miednicy – temat mało popularny, ale dotykający sporej części społeczeństwa, która ma problemy z nietrzymaniem moczu. Myśląc o tym dyskomforcie, przywołuje się na myśl osoby starsze, tymczasem przypadłość dotyka coraz młodszych osób, często też kobiety, które rodziły dzieci siłami natury. Certyfikat potwierdzający odbycie kursu, wpisuje trenera do elitarnej grupy, ponieważ samych szkoleń w tym zakresie jest tylko kilka w Polsce. Można zatem w tym temacie odnaleźć niszę, która wyróżnia z tłumu kolegów po fachu.
  3. Masaż sportowy. Wielu ludzi w trenerach personalnych widzi guru, które potrafi doradzić w każdej dziedzinie związanej z aktywnością fizyczną, w tym także technikach regeneracji po zakończonej pracy siłowej. Dlatego też kursy dla trenerów personalnych, doszkalające w zakresie masażu przyswoją wiedzę o anatomii człowieka, a także metodach masażu, które będą odpowiednie dla danej jednostki. Dobry trener, to wszechstronny trener.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *