Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Nowoczesne wyposażenie salonu

Jesteś na etapie wyposażania swojego mieszkania? Jest to bardzo miłe i przyjemne zajęcie, ponieważ obecnie w sklepach designerskich można znaleźć wiele pięknych i praktycznych dodatków czy mebli. Jednak czasami duży wybór sprawia też duży problem. Zobacz jak mądrze zaplanować zakup przedmiotów do salonu.

Salon daje chyba największe możliwości pod względem wyboru różnych mebli, które będą w nim stać. Poza typowymi produktami jak stół czy telewizor, nie można zapomnieć o wygodnych rozwiązaniach takich jak fotele wypoczynkowe, stoliki do kawy, odpowiednie oświetlenie. Choć do kupienia jest wiele rzeczy, bo to pomieszczenie musi jednocześnie spełniać wiele funkcjonalności to łatwo jest osiągnąć efekt końcowy. Zobacz od czego zacząć.

Zawsze zaczynamy od największych gabarytowo mebli. Dlatego trzeba zastanowić się nad stołem do części jadalnej, odpowiedniej sofie, ale też pomyśl o fotelach wypoczynkowych. Jednak nie szalej z ich wielkością, ponieważ może się okazać, że w pomieszczeniu ciężko będzie się poruszać. Dlatego zamiast kupować wielki stół, wybierz taki, który będzie można rozkładać, gdy będzie taka potrzeba. Na co dzień będzie w stanie zmieścić tylko Twoją rodzinę, aby wspólnie zjeść posiłek czy odrobić lekcje z dziećmi. A gdy przyjdzie czas na imprezę czy święta, wtedy wystarczy go rozłożyć, by mieć więcej miejsc siedzących.

Podobnie jest z sofami o kanapami. Podobno najlepiej jest wybierać te rozkładane, na wypadek, gdyby trzeba było przyjąć kogoś na noc. Nie warto też kupować dwie takie same lub jedną dużą, która będzie za każdym razem stać w tym samym miejscu, bo nie będzie innego miejsca na nią. Zamiast tego lepiej kupić jedną, średniej wielkości, zgrabną, a do tego dokupić fotele wypoczynkowe w różnych kolorach, które będą pasować do Twojego wnętrza.

Przy wyposażaniu salonu nie zapomnij też o stoliku, który będzie się mieścić przy sofie i fotelach wypoczynkowych. O telewizorze i stoliku pod niego chyba nie musimy przypominać, prawda? Jest jeszcze jeden mebel, który można dodać do salonu – biblioteczka lub regał, w którym będą się mieścić różne rzeczy, których nie zmieścisz w kuchni czy pokojach – zastawa stołowa, pościele, czy ulubione książki całej rodziny.