Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Majówka w Zakopanem – odpocznij w górach

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy, który przy odrobinie szczęścia i odpowiedniego rozplanowania urlopu, może być w tym roku naprawdę długi. Weekend majowy to bardzo popularny czas na różnego rodzaju wycieczki poza miasto, organizowane również w ramach wyjazdów integracyjnych dla pracowników firm lub uczniów szkół. Każdy kto organizuje taką imprezę doskonale wie, jak wiele elementów trzeba rozważyć, aby wszystko wypadło świetnie. Poniżej krótka odpowiedź na co zwrócić uwagę, by majówka była niezapomnianym przeżyciem dla całej grupy.

Dokąd jedziemy

Jeden z najważniejszych aspektów to wybór ciekawej destynacji, która przypadnie do gustu przynajmniej większości oraz nie będzie łączyła się z wielogodzinnym siedzeniem w autobusie. Pomimo tego, że transport autokarowy stoi teraz na naprawdę wysokim poziomie, a przewóz osób odbywa się wysokiej klasy autami, w których jest naprawdę wygodnie i komfortowo, najlepiej znaleźć miejsce oddalone maksymalnie o 4-5 godzin od miejsca zamieszkania. Mieszkańcy Polski południowej oraz centralnej z powodzeniem mogą wybrać nasze piękne góry, które na początku maja wciąż są pokryte śniegiem na szczytach, natomiast w dolinach kipią już zielenią i życiem.

Formalności związane z przewozem osób

Zdecydowanie warto wiedzieć o tym, że firmy oferujące przewóz osób w tym okresie przeżywają prawdziwe oblężenie, zatem warto wcześniej rozejrzeć się i zabukować wynajem autokarów, które przewiozą grupę na miejsce. Jeżeli zostawi się to na ostatnią chwilę można po prostu zostać bez atrakcyjnego przewoźnika, który w swojej flocie ma wygodne autokary. W dzisiejszych czasach autokar z toaletą oraz możliwością wypicia na jego pokładzie ciepłej kawy czy herbaty to już standard.

Zakwaterowanie

Ostatni ważny punkt programu to zakwaterowanie. Jeżeli organizuje się wyjazd dla dużej grupy generalnie nie powinno być z tym problemu, ponieważ tak duża liczba osób z pewnością będzie atrakcyjna dla każdego hotelarza. Mimo wszystko nie można zostawiać tego na sam koniec, ponieważ majówka to bardzo atrakcyjny termin i sporo osób wyjeżdża wtedy w góry nawet na kilka dni. I choć miejsc hotelowych nie brakuje, rezerwowanie ich na kilka dni przed wyjazdem jest sporym błędem.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.