Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jakie są trendy dekoracji wnętrz na sezon jesień-zima 2018?

Fotoobrazy mogą stanowić świetne dekoracje wnętrz. Pozwalają ożywić pomieszczenie, nadać mu nowego charakteru i zapełnić pustkę na ścianach. Fotoobrazy mogą być wielkoformatowymi zdjęciami na płótnie, ale mogą też być zdjęciami mniejszych rozmiarów wydrukowanych na innym podłożu. W każdym razie – są świetnym dodatkiem i nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.

Jaki fotoobraz wybrać? Co będzie pasować?

Fotoobraz na płótnie może być wykonany w różnej stylistyce. Do najczęstszych motywów należą fotoobrazy, na których znajdują się:

  • zwierzęta w swoim naturalnym środowisku,
  • akcenty florystyczne (kwiaty, drzewa, liście),
  • panoramy wielkich miast,
  • street art,
  • architektura – znane budowle (np. wieża Eiffela, wieża w Pizie, most Brookliński etc.),
  • fotoobrazy z własnych zdjęć, które będą długoletnią pamiątką.

Fotoobrazy mogą mieć formę jednego płótna, ale do wyboru są też dzieła wieloczęściowe (np. z trzech części). Fotoobraz powinien kolorystycznie i tematycznie nawiązywać do pomieszczenia, w którym zostanie powieszony, zatem wszelkie industrialne motywy świetnie sprawdzą się w przestronnym salonie, natomiast zdjęcia owoców czy kawy będą pasować do kuchni lub jadalni. Fotoobrazy często wiszą centrycznie nad łóżkiem lub komodą.

Fotoobrazy – trendy, czyli co jest teraz modne

Jeśli chodzi o modne ostatnio motywy, z pewnością są to wszelakie motywy roślinne, dużą popularnością cieszą się różne kompozycje z liści monstery, ma ona na tyle uniwersalny wygląd, że mogą wisieć w różnych przestrzeniach. Wszelkie minimalistyczne fotoobrazy w stonowanych kolorach, które sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach, ale też choćby na białych, jednolitych ścianach. Wszelkie geometryczne formy również ostatnimi czasy sukcesywnie zdobywają popularność. Poza tym zainteresowaniem cieszą się również motywy abstrakcyjne (przypominające choćby obrazy Malewicza) czy związane z kosmosem, na rynku można znaleźć fotoobrazy mgławic, które nie przedstawiają w oczywisty sposób przedmiotu – świetnie sprawdzą się w salonie czy sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *