Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Ile kosztuje zorganizowanie ślubu w pałacu ?

Wielu z nas uważa, że wesele w pałacu, jako bardziej wykwintne, musi być horrendalnie drogie. To jednak mit, ponieważ powstaje coraz więcej tego typu miejsc, a ich oferta zaczyna być konkurencyjna.

Koszt zorganizowania wesela w pałacu najczęściej jest zależny od wyboru sali (większość obiektów dysponuje różnymi pomieszczeniami, o różnych standardach wystroju i możliwej, maksymalnej liczbie gości). Jeśli sala jest wyjątkowo atrakcyjna, koszt takiego wesela jest zdecydowanie wyższy, a termin trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Średni koszt wesela zorganizowanego w pałacu, to około 250 złotych za osobę. Poza kosztem podstawowym dodatkowo wliczane są poprawiny. Niewątpliwym plusem zorganizowania wesela w takim miejscu jest możliwość indywidualnego ustalenia menu, oraz fakt, że potrawy podawane w tego typu miejscach zazwyczaj są bardziej wykwintne i dopracowane, niż standardowe menu weselne serwowane w salach weselnych. W cenie mamy kilka dań, kawę, herbatę i ciasto, a czasami także owoce. Oczywiście spotykamy też hotele cieszące się olbrzymią renomą, w których koszt za jednego gościa może przekroczyć nawet tysiąc złotych, jednak są to wyjątkowe miejsca, przeznaczone dla najbardziej wymagających gości.

Standardowa oferta w zakresie zorganizowania ślubu w pałacu, oprócz menu weselnego, w prezencie dla nowożeńców zapewnia im nocleg w najpiękniejszym pokoju oraz oferuje znaczne upusty na noclegi dla gości. Przy podjęciu decyzji o zorganizowaniu wesela w pałacu warto zwrócić uwagę na aurę i atmosferę jaką zapewnia nam wykorzystanie tego typu wnętrz. Wspomnienia z tak pięknego ślubu będą bezcenne, a goście na długo zapamiętają tak wyjątkową i magiczną uroczystość.