Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Grzybek Reishi – Dar bogów w medycynie Wschodu

Istnieje wiele substancji, które w naturalny sposób wpływają na ludzki organizm, powodując nie tylko wprowadzenie go w rozmaite stany umysłowe, ale również wspomagając m.in. leczenie. Choć słowiańskie metody leczenia również w dużej mierze opierają się na naturalnej medycynie i suplementach diety, to jednak wiele osób decyduje się przede wszystkim zaufać medycynie Wschodu.

Z tego powodu niejednokrotnie kupujemy takie produkty, które polecane są przez medyków prowadzących terapię w oparciu o wielowiekowe tradycyjne medyczne Wschodu. Warto jednak wiedzieć, ze niektóre produkty – takie jak np. grzyby Reishi – muszą być stosowane w konkretny sposób. Jak wszystko, co w naturze, mogą w nadmiarze zaszkodzić, jednak używane w rozsądkiem stanowią niezastąpiony dar.

Czym jest grzybek Reishi?

Przede wszystkim roślina o nazwie Reishi to faktycznie jeden z gatunków grzyba, które należą do rodziny lakownicowatych. Można znaleźć je pod nazwą Reishi albo Mannentake – w obu przypadkach oznacza to tę samą roślinę o cudownych właściwościach. Już samo tłumaczenie nazwy pokazuje, że określa się nią przede wszystkim zioło o duchowej mocy, czyli takie, które ma szczególne zastosowanie w medycynie, do której w krajach Wschodu podchodzi się bardzo holistycznie. Co ciekawe, w samych Chinach grzyby te są wpisane na listę leków, którymi obrót w kraju jest zupełnie legalny.

Naukowy punkt widzenia

Tutaj sprawy wyglądają nieco inaczej. W zasadzie nie ma obecnie żadnych znanych i rozpowszechnionych badań naukowych i medycznych, które uzasadniałyby szerokie zastosowanie grzybów Reishi. Nie oznacza to jednak, że grzyby te są szkodliwe; istnieją bowiem badania laboratoryjne nad ich składem, które przekonują, że składniki mogą mieć pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Zastosowanie grzybków Reishi

Przede wszystkim grzybki Reishi w samych Chinach poleca się osobom mającym problemy pulmonologiczne, czyli związane z oddychaniem i pracą płuc. Są one uznawane za lekarstwo idealne przy nasilonych atakach astmy, a także łagodzące kaszel oraz usuwające duszności. Co więcej, grzybki stosuje się również przy zawrotach głowy oraz rozmaitych problemach sercowo-naczyniowych. Mają one obniżać „zły” cholesterol, a także redukować nadciśnienie. Przyczyniają się do leczenia bezsenności oraz zmęczenia, ponieważ, według medycyny wschodniej, uzupełniają energię życiową. Według najnowszych doniesień mają również skutecznie wspierać walkę z nowotworami oraz chorobami takimi jak AIDS, redukując ich objawy oraz wspomagając powrót do zdrowia.

Reishi można przyjmować w postaci tabletek bądź kapsułek, a także w postaci ekstraktu. Ekstrakt przyjmowany jest przez osoby stosujące Reishi profilaktycznie np. pragną zwiększyć odporność organizmu. Tabletki natomiast polecane są ludziom z konkretnymi schorzeniami – jednakże, w tym miejscu należy zwrócić uwagę na dawkowanie.

Dawkowanie jest zazwyczaj kwestią indywidualną, ale warto zacząć suplementacje od jednej kapsułki dziennie aby po jakimś czasie zwiększyć przyjmowanie do dwóch i kolejno trzech dziennie.  Spowoduje to że organizm powoli zacznie przyzwyczajać do nowego suplementu w organizmie, a nie zostanie „zbombardowany” właściwościami zdrowotnymi grzybków Reishi.

Komentarze są zablokowane, ale trackback i pingback jest włączony.