Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

BROUMOV – najciekawsze zabytki szlakiem zamków czeskich

Bruomov jest pięknym miastem położonym w Czechach. Jakie zabytki warto tu zwiedzić? Czym cechuje się to spokojne miasteczko?

Zabytki w Broumov

Wycieczki zagraniczne to doskonała okazja do poznania kultury i obyczajów danego kraju. Warto także pamiętać o efektownych zabytkach, które nieco przybliżą nam historię danego miejsca.

Zabytki w Broumov zachwycają pięknem i atrakcyjnością – znajdziemy tutaj głównie klasztory, klimatyczne kościoły i liczne zaułki.

Serce miasta

Sercem miasta jest uroczy rynek, który zachwyca spokojem. Stare kamieniczki dodają uroku temu miejscu, a czas płynie tu jakby wolniej. Miejscem godnym uwagi jest klasztor w Broumve. Dawniej był on wielokrotnie niszczony i stanowił więzienie dla sióstr, zakonników i księży. Byli oni przetrzymywani w tragicznych warunkach. Klasztor zwrócono benedyktynom w 1990 roku.

Kościoły i katedry

Kolejnymi zachwycającymi miejscami w tym czeskim mieście są zabytkowe kościoły i katedry. Church of the Virgin Mary każdego roku przyciąga turystów, którzy doceniają małe, zabytkowe, drewniane kościoły. W takim miejscu odczuć można podniosłą atmosferę i ducha przeszłości.

Atrakcyjnie prezentują się także domy mieszczańskie z XVI-XIX wieku i dwie kamienice o gwiaździstych sklepieniach. Barokowa kolumna maryjna na rynku także jest warta zobaczenia, gdyż przyciąga wzrok niesamowitym stylem. Stary Ratusz został przebudowany w 1838, obecnie jest klimatycznym sercem miasta Broumov.

Wycieczki zagraniczne

Wycieczki zagraniczne z firmą Dar-tour będą prawdziwą atrakcją, którą zapamiętamy na długie lata. Dzięki takiemu rozwiązaniu poznamy najciekawsze miejsca na świecie, kulturę danych regionów i zwyczaje ludności. Miasteczka pełne zabytków to doskonały pomysł na relaks dla całej rodziny i zwiedzenie niezapomnianych miejsc. Broumov jest jednym z piękniejszych miast czeskich, które warto odwiedzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *