Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

7 sposobów na zastosowanie kamienia ogrodowego

W ogrodzie zawsze można coś pozmieniać i sprawić, aby był on nieco inną ozdobą lub też pełnił całkowicie inną rolę. Trzeba mieć na to przede wszystkim pomysł i chęci zmieniania czegoś.

Różne zastosowania kamienia ogrodowego

Kamień ogrodowy ma bardzo różne opcje zastosowania. Należą do nich przede wszystkim:

  1. Ścieżki – W większości ogrodów są wyznaczone specjalne ścieżki, dzięki którym dana osoba ma możliwość poruszania się po ogrodzie, w ten sposób, aby nie niszczyć zieleni.
  2. Kamuflaż poszczególnych elementów – Kamień ogrodowy świetnie się sprawdza, jeżeli chodzi o zakamuflowanie różnego typu elementów. Można nim na przykład zakamuflować studnię, która niekoniecznie korzystnie wygląda, ponieważ jest już stara.
  3. Skalniaki – Często kamień ogrodowy jest spotykany, w różnego rodzaju skalniakach. Z jednej strony jego zadaniem jest wyznaczanie określonych granic, z drugiej zaś sprawia, że wszystko po prostu zdecydowanie ładniej wygląda.
  4. Podjazdy – Jednym z najczęstszych zastosowań różnego rodzaju kamienia są oczywiście podjazdy. W momencie kiedy dana osoba nie ma odpowiednich środków na to, aby zakupić plac brukowany dobrym rozwiązaniem jest wysypanie kamieni. Muszą one, jednak być bardzo małe, aby samochód mógł bez problemu przejechać.
  5. Ozdoby – Duże kamienie bardzo często traktowane są jako ozdoby. Dzięki nim ma się możliwość wprowadzenia do swojego ogrodu jakiegoś efekty naturalnego. Stąd też najczęściej kamienie te mają naprawdę duże rozmiary.
  6. Oczka wodne – Kamienie spotkać można również przy oczkach wodnych czy też jakichś wodospadach czy kaskadach, które często występują w ogrodach. Takie akweny wodne są w ten sposób nieco bardziej widoczne. Dzięki kamieniom mają one również zdecydowanie naturalniejszy wygląd. Wpasowują się po prostu w otoczenie.
  7. Ogrodzenia kamienne – Coraz częściej można się spotkać z ogrodzeniami wykonanymi z kamieni. Są one szykowne a przede wszystkim dobrze spełniają swoją rolę – odgradzają od otoczenia.

Zastosowanie kamieni w ogrodach jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego w tym, że tyle osób się na to decyduje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *